Gençler Portal'a Hoşgeldiniz.Ürünlerimiz için İletişim

   Google Grup   Google+  Facebook   Twitter  Gençler rss


İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - gencler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Çevre / Park ve Bahçe Hizmetleri El Kitabı
« : Haziran 22, 2019, 02:27:33 ÖS »
Park ve bahçelerle uğraşıyorsanız burası tam size göre. 
https://www.isgkutuphanesi.com/tr/document/park-ve-bahce-hizmetleri-el-kitabi-2215.html

2
Sitelerden Haberler / İsg Kütüphanesi
« : Mayıs 15, 2019, 11:00:19 ÖS »
İsg Kütüphanemiz yayın hayatına başlamıştır. Hayırlı olsun. İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında herşey burada. Sizi de aramızda görmek isteriz.
https://www.isgkutuphanesi.com

3
Futbol / KANARYA KADIKÖY'DE KRAL
« : Eylül 20, 2008, 10:17:39 ÖS »
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/9946510.asp?m=1alıntıdır.

KANARYA KADIKÖY'DE KRAL

Turkcell Süper Lig'in 4. hafta maçında Fenerbahçe, sahasında konuk ettiği Gençlerbirilği'ni 3-0 yendi ve sezonun ikinci galibiyetine yine evinde imza attı.

4
PDF dosyalarını sayfa düzenini bozmadan Word formatına dönüştürün.


PDF to Word adından da anlaşılabileceği gibi PDF dosyalarını Word formatına kolaylıkla dönüştürmek için kullanılıyor. Program tüm Adobe PDF formatlarını destekliyor ve çıkış için RTF, Wordpad, Word veya OpenOffice kullanabiliyor. Sayfa görünümünü de bozmuyor.
PDF to Word çalışabilmek için Word veya Acrobat’ın sistemde kurulu olmasına ihtiyaç duymuyor. Kullanımı da oldukça pratik.
http://tr.giveawayoftheday.com/pdf-to-word/tıklayın.

5
Internet üzerinde dağıtmak için profesyonel görünümlü videolar hazırlayın.


Wondershare WebVideo Author ile amatör videolarınızı profesyonel bir kurgu ile hazırlanmış özel filmlere dönüştürün. Program Webcam/DV gibi kaynaklardan veya video dosyalarından filmleri alıp SWF veya FLV olarak kaydedebiliyor ve internet üzerinde yayımlamanıza izin veriyor.
Bir bakışta:
•   Webcam veya DV’den kayıt imkanı
•   YouTube gibi sitelerden video alabilme
•   Temel video düzenleme seçenekleri
•   Videoları flash (SWF/FLV) formatlarına dönüştürme
http://tr.giveawayoftheday.com/wondershare-webvideo-author/tıklayın.

6
Sistem ve görev çubuğuna yepyeni özellikler ekleyin.


Captain Tray Pro sistem araç çubuğunu düzenlemek ve fonksiyonlarını artırmak isteyen kullanıcıları hedefliyor. Özellikle istediğiniz programı simge olarak sistem araç çubuğuna küçültme imkanı sağlaması ilgi çekici özelliği.
SAdece simge durumuna küçültmekle kalmıyor, aynı zamanda tamamen gizleme seçeneği de sunuyor. Programın kullanıcı arabirimi de son derece pratik ve kolay kullanımlı.
http://tr.giveawayoftheday.com/captain-tray-pro-64/tıklayın.

7
Bir çok özelliğe sahip yepyeni bir metin editörü. Notepad'i çöpe atın!


NewtPad Windows’un Notepad ve Wordpad’ine güçlü bir alternatif isteyen kullanıcılar için düşünülmüş. Bir metin editöründen isteyebileceğiniz tüm özelliklere sahip. FTP desteği veriyor, değişik dosya türleri için özel komutları farklı renklerle işaretleyebiliyor ve tam Unicode desteğine sahip.
Sağ fare düğmesine eklediği özellikler, zoom seçeneği ve dosya içerisinde kolay dolaşma da sunduğu ilgi çekici özellikler arasında.
http://tr.giveawayoftheday.com/newtpad/tıklayın.

8
Atatürk / Ata'nın kişisel özellikleri ve çeşitli yönleri
« : Eylül 15, 2008, 07:00:28 ÖS »
Ata'nın kişisel özellikleri ve çeşitli yönleri
Büyük bir asker, büyük bir devlet adamı ve büyük bir devrimci.
Büyük bir adamı durmadan övmek, onun büyüklüğünü anlatmak demek değildir. Bu büyüklüğün nedenlerini ortaya koymak da gerekir. Büyük devrimcilerin kişiliğini var eden üç özellik vardır. Akıl özelliği, gönül özelliği, eylem özelliği. Atatürk'te bu üç özelliğin üçü de vardı. Atatürk'ün hayatnı gerektiği gibi inceleyenler çok iyi bilirler ki O'nun kişiliğini özleştiren varlıklardan biri düşüncelerinde, sözlerinde eylemlerinde beliren saydamlık, kesinliktir. O'nun şu kısa sözleri, bu gerçek için bir örnektir.
"İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, fani Mustafa Kemal, diğeri milletin daima içinde yaşattığı Mustafa Kemal idealidir." İşte Atatürk bütün dünya olaylarını böyle, kesinlikle, saydamlıkla görüyor, bu olaylar karşısındaki davranışlarını da yine bu kesinlikle, saydamlıkla belirtiyordu.
Akıl Kişiliği
Atatürk'ün akıl kişiliğini yaratan özlerden biri olağanüstü diyebileceğimiz sezgi gücüdür. Atatürk sosyolog, psikolog değildi. Bu yolda direnmesi de yoktu. Ancak, kendisinde herhangi bir bilginde bulunmayan öyle bir sezgi gücü vardı ki, gerçekleri kavramakta, henüz olmamışların olabileceğini duymakta bilim adamlarını bile geçiyordu. İşte bu büyük adamın milliyet anlayışı, dil anlayışı, sanat anlayışı bu görüşümüzün ne kadar doğru olduğunu gösteren belgelerdir.
Fikir Kişiliği
Atatürk'ün fikir kişiliğini incelerken devrimciliği üzerinde de durmak gerekmektedir. Kendisinden önce gelip geçenler arasında en çok yaygın olan düşünce yavaş yavaş gelişme düşüncesi idi. Ancak kendisi gibi devrimin yıkım ile başlayıp evrim ile sona ereceğini düşünenler yok gibi idi.
Atatürk yıkım ile başlamış, devrim evresine girmiş, hilafetin kaldırılması, harf devrimi, dil devrimi hep bu metodla yapılmıştır.
Gönül Kişiliği
Gönül kişiliğine gelince, Atatürk'ün çocukluğundan beri ola gelen bütün davranışlarında en çok göze çarpan, özelliği gururu, benliğidir. Bu özelliğini her davranışında buluyoruz. Atatürk'ün gönül zenginligini belirten olaylardan biri de O'ndaki çocuk sevgisinin büyüklüğüdür. Nerede kabiliyetli yoksul çocuk görse onu yetiştirip yükseltmek istemiştir. "Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet, bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" diyen Atatürk, aynı zamanda bir sanatçıdır. Yeni Türkiye Devletine modern devlet ölçüleri kazandırırken, yeni Türk sanatının çağdaş anlamda gelişmesi ve ilerlemesi için yeni bir espri getirmiş ve yeni bir yol açmıştır. Atatürk'ü sanatçı yapan kişise meziyetleri vardır.
Sanatçı psikolojisine sahiptir, yaratıcı bir yanı vardır ve kalbi insanlığa açıktır.
Yaratıcı ve yaşatıcı fikirler arasında konumuzla ilgili olanlardan ikisi şunlardır. "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." "Yüksek bir insan cemiyetinin tarihi vazifesi, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir."
Sanatçı karakteri

Sanat ve özgürlük, birbirine paralel yürüyen iki kavramdır. Özgürlük, Atatürk'ün temel karakteridir. Kendisi de bunu 'Hürriyet ve istiklal benim karekterimdir" sözüyle belirtmektedir. Bu nokta da Atatürk'e sanatçı karakteri kazandıran ikinci özelliktir. Sanatçı, duygularını yansıtmakta özgür olmadığı an, ortaya bir eser koyamaz.
Bir gerçektir; ilim ve sanat insanlığın iki kanadıdır. Sanatçıların Atatürk'e diğer bütün sanat erbabından daha fazla şükran hisleriyle bağlı olması gerekir. Çünkü bu büyük insan sanatçıları, normal mahkemelerde bile şahit olarak kabul edilmedikleri bir ortamdan çekip çıkarmış, "Herkes mebus, vekil ve hatta reisicumhur olabilir. Fakat sanatkar olamaz" tarihi sözleriyle sanatkarlara toplumdaki yerini göstermiştir.
Kendi, çocukluğundan beri dinlediği alaturka müziği sevdiği halde, çok sesli müziğin batılaşmakta ve ileri uygarlıktaki fonksiyonunu gördüğünden kendi hislerini bir tarafa itmiş ve çok sesli müziğin memleketimizde yayılabilmesi için elinden gelen her şeyi yapmıştır. Ankara Devlet Konservatuvarı, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası hep O'nun eseridir. Atatürk olmasaydı bütün Türkiye olarak iftihar ettiğimiz hangi sanatçımız ortaya çıkabilirdi ki?
En büyük asker
İstiklal Savaşı'nın askerlik bakımından büyük olan önemi Gazi'yi tarihin en büyük askerleri düzeyine çıkartmıştır.
Fakat devlet adamı olarak savaş meydanlarındaki başarılarına daha güçlü başarılar katmasını bildiği için O insanlığın en güçlü eğitimcileri arasına yükselmiştir. Şurası bir gerçektir ki Cumhuriyet eğitimi, O'nun öncülüğünde kazandığı bu yeni değerleri Türk insanına, Türk varlığına mal etme savaşının ve çabalarının verimi olan bir eğitim dönemidir.
Başöğretmenlik
Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın Dumlupınar'da yapılan kutlama törenindeki konuşmasından sonra, "Cumhurbaşkanı olmasaydınız ne olmak isterdiniz" diye soran bir gazeteciye : "Milli eğitimin başına geçmek isterdim" diye cevap vermesi Mustafa Kemal'in öğretim ve eğitimle olan ilişkilerini ifade etmektedir
ÇANAKKALE HABER Gazetesi, Sayı:3226

9
Ağ bağlantılarınızı her zaman kontrol altında bulundurun.


NetStat Agent içerisinde bulunan netstat, ping, traceroute, ipconfig, whois, arp, route ve http kontrol seçeneklerini kolay bir grafik arabirimide sunuyor ve ağ bağlantılarınızı kontrol etmenize imkan veriyor.
NetStat Agent ile aktif internet bağlantılarını ve web sitelerini izleyebilir, ağ ayarlarınız ve ağ durumunuz hakkındaki tüm ayrıntıları raporlayabilirsiniz. Eğer bir ağ kullanıyorsanız mutlaka yanınızda bulunması gereken bir yardımcı program.
http://tr.giveawayoftheday.com/netstat-agent/tıklayın.

10
Otomatik olarak Windows XP kurulumu yapan, boot edebilen CD'ler oluşturun.


İşletim sistemini kendi başına kuran, sizden seri numarası vs. istemeden herşeyi otomatik olarak halleden bir WindowsXP kurulum CD’si üretmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Multiset 6.1 sizin için tüm ayarları hallediyor, servis paketlerini, yamaları vs entegre ediyor. 
Almeza MultiSet boot edebilen CD/DVD’ler de yaratabiliyor. Sisteminiz çöktüğünde tam teşekküllü olarak kurtarmak istiyorsanız mutlaka elinizin altında bulunması gereken bir uygulama.
http://tr.giveawayoftheday.com/multiset-61/tıklayın.

11
PDF dosyalarını sayfa düzenini bozmadan Word formatına dönüştürün.


PDF to Word adından da anlaşılabileceği gibi PDF dosyalarını Word formatına kolaylıkla dönüştürmek için kullanılıyor. Program tüm Adobe PDF formatlarını destekliyor ve çıkış için RTF, Wordpad, Word veya OpenOffice kullanabiliyor. Sayfa görünümünü de bozmuyor.
PDF to Word çalışabilmek için Word veya Acrobat’ın sistemde kurulu olmasına ihtiyaç duymuyor. Kullanımı da oldukça pratik
http://tr.giveawayoftheday.com/pdf-to-word/tıklayın.

12
Web Geliştiricileri / Pofesyonel ve pratik bir video editörü
« : Eylül 13, 2008, 03:52:16 ÖS »
Pofesyonel ve pratik bir video editörü


AVS Video Editor ile çektiğiniz amatör videolardan harika geçiş efektli ve profesyonel görünümlü videolar üretin. 300′den fazla efekte sahip olan uygulama ses bindirme ve DVD yazmayı da destekliyor. Tüm popüler video dosya formatlarını tanıyor.
Bir bakışta:
•   Pratik video düzenleme
•   Efektler
•   Kesme - Kopyalama
•   Ses ekleme
•   Overlay ekleme
•   Geniş Video Format desteği
•   DVD hazırlama
•   DVD menü desteği
•   Mobil araçlar için video hazırlama
http://tr.giveawayoftheday.com/avs-video-editor/tıklayın.

13
Ekranda gördüğünüz herhangi bir şeyi panoya aktarın, kaydedin!


Ekrandan metin ve grafik yakalayıp kaydetmek için Capture Assistant uygulamasını kullanabilirsiniz..
Neleri yakalayabiliyor?
•   Metin
•   font bilgisi
•   Şifreler
•   Renkler
http://tr.giveawayoftheday.com/capture-assistant/ tıklayın.

14
PowerPoint ve Word dosyalarını formatını bozmadan %98 oranında küçültün!


PPTminimizer ile Powerpoint sunumlarınızı orijinal formata zarar vermeden yüzde 98 gibi dev oranlarda sıkıştırabilirsiniz. Açmak için ekstra bir program gerekmez. PPTminimizer Vista altında da sorunsuz olarak çalışmaktadır.
•   Zamandan tasarruf - Daha hızlı dosya transferleri
•   Yerden tasarruf - Sabit diskinizi dev ppt dosyaları ile doldurmtıklayın.ayın
http://tr.giveawayoftheday.com/pptminimizer-40/

15
Ekranın tamamını veya bir bölgesini yakalayın, panoya atın!


CapTrue ile Microsoft Windows altında ekran görüntüsü alabilirsiniz. Aynen Print Screen gibi çalışır ama daha fazla seçenek sunar. En önemlisi ekranda çalan videoları da kaydedebilmesidir. Farklı resim formatları kullanabilir, fare imlecinin de görüntüsünü alabilirsiniz.
Bir bakışta:
•   Ekranda çalan videodan görüntü alabilme.
•   Tüm ekran, belli bir pencere veya belli bir alanı yakalayabilme.
•   BMP, PNG veya JPG formatları.
•   Fare imlecini yakalayabilme.
•   Sistemi yavaşlatmaz.
http://tr.giveawayoftheday.com/captrue/tıklayın.

Sayfa: [1] 2 3 ... 10