Gençler Portal'a Hoşgeldiniz.Ürünlerimiz için İletişim

   Google Grup   Google+  Facebook   Twitter  Gençler rss


Gönderen Konu: Yüksek Telefon Faturaları  (Okunma sayısı 2781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gencler

  • Ziyaretçi
Yüksek Telefon Faturaları
« : Kasım 19, 2007, 11:05:39 ös »
http://www.turktelekom.com.tr/   alıntıdır.


Yüksek Telefon Faturaları


İnternette dolaşılırken bazı sitelerden yüklenen yönlendirici program paketleri ile telefon hatlarınız üzerinden kontrolünüz dışında uluslararası bağlantılar sağlanarak yeni internet yönlendirilmeleri yapılabilmektedir.

İnternette gezinirken (özellikle porno sitelerde), ücretsiz siteye bağlanmak için bilgisayara bir dosyanın yüklenmesi (ya da dosyanın bağlanılan siteden çalıştırılması) istenir.  Tık'lanan dosya'nın bilgisayara download edilerek çalıştırılması ya da bulunduğu yerden (web sitesinden) yüklenilmesi ile mevcut internet dial-up bağlantısı kesilerek ekranda gösterilmeden Şili, Yeni Hebri vb. ülkelerin paralı hatları ile uluslararası telefon bağlantısı yaptırılmaktadır.
Böylece kullanıcı farkında olmadan internette (normal internet tarifesi ile) gezindiğini sanırken aslında uluslararası bir arama yapmaktadır. Bunu da abone yüksek telefon faturası gelince fark etmektedir.

Internet üzerinden indirilebilen ve ücretsiz olan Anti-Dialer programları sayesinde bu tür izinsiz aramalar engellenebilir.

Ayrıca bu durumun önüne geçilebilmesi amacıyla internet bağlantıları için kullanılan telefon hatlarının uluslararası görüşmelere kapatılması da mümkündür.

 

Telefon hattını aldığınız Telekom Müdürlüklerine, 444 1 444 Türk Telekom Danışma Hattına KAPATMA talebinizi iletebilir, numaranız DİGİTAL ise "Telefon Kilitleme Özelliği"almak suretiyle İSTEDİĞİNİZ ARAMAYI KISITLAYABİLİRSİNİZ.